Музичні заняття
Музичне заняття – це форма дошкільного навчання за якої педагог, працюючи з групою дітей у встановлений режимом час, організовує і спрямовує пізнавальну діяльність з урахуванням особливостей дитини.
Основні принципи якими керується музичний керівник
ЗДО «Малятко»:
- Набуття музичної грамотності дітей;
- Музична освіта має ґрунтуватися на співі, він впливає на фізичний, соціальний, емоційний та інтелектуальний розвиток дитини;
- Музично-рухова творчість;
- Виготовлення музичних інструментів та гра на них;
- Використання нетрадиційних інструментів в оркестрі;
- Навчання музики має ґрунтуватися на рідній мові, народній музиці країни, в якій живе дитина;
- Музичне виховання має стимулювати розвиток творчої фантазії, уміння імпровізувати і творити у процесі музикування;
- А, також, музично-дидактичні ігри, як засіб сприйняття музики, розвитку рухової, зорової, слухової активності у дітей через гру.
Методи навчання:
- Пояснювально-ілюстративний;
- Тренувальний;
- Пошуковий;
- Творчий метод – етап самостійної роботи дитини.
У своїй роботі музичний керівник приділяє велику увагу театральному мистецтву, розвиваючи у дітей художній смак, любов до прекрасного, мовлення, пам’ять, формування естетичного смаку, створення позитивного настрою та розвитку комунікативних якостей особистості.
Особливо цінними для розвитку дитини є розваги, які закріплюють і поглиблюють музичні враження отриманні під час музичних занять, духовно збагачують дітей, розвивають основи музичної культури та патріотизм.
Старанно та якісно у закладі дошкільної освіти «Малятко» проводиться підготовка до свят та виступів, одна з основних цілей яких – формування різноманітних емоцій і почуттів, які є найважливішою умовою розвитку особистості.
Важливо відмітити роботу музичного керівника садочку «Малятко», під час першого року війни.
А саме, онлайн заняття
онлайн розваги
онлайн свята.
А також, робота з батьками, залучення їх до тематичних свят.
Вихованці садочку досягають бажаних високих результатів на конкурсах та з великим задоволенням приймають участь у міських тематичних заходах.
Музика неодмінно потрібна для розвитку людини. Вона не є предметом розкоші, без якого можна обійтися. Музика – це могутнє джерело душевного збагачення, завдання педагога – відкрити його усім людям.