|

ОСВІТЯНИ БОРЩАГІВСЬКОЇ ГРОМАДИ РОЗПОЧАЛИ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ «ДІТИ ТА ВІЙНА. НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ»

4 листопада 2024 року у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за сприяння Управління освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської сільської ради на базі ЗДО «Малятко» відбулася перша зустріч педагогічних працівників за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення».

Практичні психологи Наталія Сливчук та Катерина Парфенюк за підтримки Благодійного фонду «Надія по всьому світові» пройшли навчання у складі тренерської групи та впроваджують навчання психологічним технікам контролю та саморегуляції для усіх бажаючих освітян Борщагівської громади.

У тренінгу взяла участь директор ЗДО «Малятко» Ольга Кривоцюк, котра акцентувала увагу, що сьогодні важливо, щоб ті, хто працює з дітьми, не лише вміли розрізняти та врегульовувати свій емоційний стан, а й вміли надавати допомогу дітям, колегам та батькам.

Протягом циклу зустрічей учасники відпрацьовуватимуть вміння використовувати спеціальні техніки, турбуватися про себе, будуть навчатися контролювати неприємні спогади, щоб покращити свій психоемоційний стан та віднайти в собі ресурси для навчання, розвитку і подальшої роботи. Зустрічі відбуватимуться за двома локаціями – ЗДО «Малятко» (с. Петропавлівська Борщагівка) та Софіївсько-Борщагівський ліцей (с. Софіївська Борщагівка).

Психологічна програма «Діти та війна. Навчання технік зцілення» була створена для того, щоб допомогти дітям та дорослим, які пережили події війни, стрес та переселення. Розроблена в 1999 році в рамках співпраці Інституту психіатрії (Лондон, Велика Британія), Центру кризової психології (Берген, Норвегія) на основі доказового когнітивно-поведінкового підходу терапії посттравматичних розладів. Методику апробовано у низці країн, що були охоплені війною чи постраждали від природних стихійних лих (Греція, Туреччина, Шрі-Ланка, Косово, Сирія тощо), а з 2014 року програма застосовується і в Україні. З 2022 року активно впроваджується практичними психологами у систему освіти. Програма має гриф Міністерства освіти України.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *