ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ФОРУМ «НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ В НУШ: ХРИСТИЯНСЬКИЙ ПОГЛЯД»
26 жовтня 2024 року керівник гуртка духовно-морального спрямування «Біблія для малят» Наталія Сливчук взяла участь у Всеукраїнському освітньому форумі «Національно-патріотичне виховання в НУШ: християнський погляд».
Форум було проведено за ініціативи ГО «Інститут генези життя та Всесвіту», Міжнародного центру християнського лідерства та Християнського наукового-апологетичного центру відбувся Всеукраїнський освітній форум «Національно-патріотичне виховання в НУШ: християнський погляд».
Головним завданням заходу було об`єднати зусилля християн-науковців та християн-практиків щодо співпраці (поза межами деномінацій та конфесій) для створення навчально-методичних матеріалів, орієнтованих на національно-патріотичне виховання у контексті християнського світогляду.
Форум розпочався з молитви, з вітальними словами до учасників звернулися президенти та представники вищезазначених спільнот.
Професор, доктор педагогічних наук, Василь Миколайович Жуковський розповів про досвід духовно-морального виховання на християнських цінностях в Україні з 1992 по 2024, поточний стан справ, окреслив ряд проблем щодо викладання предметів духовно-морального спрямування та перспективи їх вирішення.
Стимулом для міркувань у напрямку розбудови України за прикладом небесного парламенту став для учасників виступ Елайджі Моргана, доктора економічних і теологічних наук, Швейцарія.
Змістовний виступ Василя Миколайовича Пасічника, доктора наук з державного управління, спонукав до роздумів над питанням «що для мене є українська національна ідея?».
Цікавою була доповідь аспіранта-мікробіолога Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України Андрія Сильчука, котрий ознайомив учасників з біографічними фактами, які так чи інакше відображають ставлення всесвітньовідомих вчених до віри та релігії. Також Андрій навів аргументи на підтримку тези, що Біблія є точною з наукового погляду.
На секційних засіданнях учасники аналізували існуючі навчально-методичні комплекси, шукали способи прищеплення моральних норм через популяризацію національних традицій українського народу; розробили план роботи творчих груп.
Захід став важливою платформою для спільної роботи над розробкою методичних матеріалів у контексті християнського світогляду.